{{ getCount }}
Ajánlatkérés
LÉPJEN VELÜNK KAPCSOLATBA
{{ product.title }} +

{{ msg}}

Flex Cloud Gyakran ismételt kérdések

  • Mi a Private Cloud?

A Private Cloud egy olyan felhőszolgáltatás, amely egyetlen felhasználót szolgál ki. Ez a megoldás működhet a felhasználó cégének saját infrastruktúráján vagy egy szolgáltató adatközpontjában „as-a-service” modellben, de mindig az adott ügyfél számára dedikáltan.

 

  • Mi a Public Cloud?

A Public Cloud olyan standard megoldásokat kínál, amelyeket erre specializálódott, független szolgáltatók biztosítanak. A nyilvános felhő számos előnnyel rendelkezik: beruházás nélkül, havi díj ellenében, önkiszolgáló módon, szinte azonnal igénybe vehető, bármikor skálázható, és a felhasználó csak a ténylegesen igénybe vett erőforrások után fizet. Az egyetlen hátránya, hogy a felhasználónak nincs teljes kontrollja az infrastruktúra felett.

 

  • Mi a Hybrid felhő?

A Hybrid Cloud a Private Cloud és Public Cloud megoldások kombinációja, amely lehetővé teszi a vállalatok számára, hogy mindkét rendszer előnyeit kihasználják. Például egy cég elsősorban a privát felhőjében dolgozhat, de amikor nagyobb terheléssel járó, erőforrásigényes tevékenységre van szükség, a nyilvános felhő erőforrásait is igénybe veheti.

 

  • Mi a tenant?

A tenant az Ön vállalatának felhasználói fiókja, amely a szolgáltatások kezelésére szolgál. A belépéshez a regisztrált e-mail cím használata szükséges.

 

  • Miért van szükségem virtuális magánfelhőre?

A Virtuális Magánfelhő (VPC) a Flex Cloud alapvető funkciója, amely lehetőséget biztosít a felhasználóknak egy dedikált munkaterület kialakítására, egyedi belső IP-tartományon belül. Ez a megoldás elkülöníti az egyes felhasználói változatokat, biztosítva a hatékony és biztonságos munkavégzést a felhőkörnyezetben.
Mik azok a kvóták, és miért van rájuk szükségem?

A tenant beállításakor meghatározásra kerülnek a Flex Cloud erőforrások használatának alapvető korlátjai vagy maximális értékei, amely határértékeket kvótáknak nevezünk.

 

  • Hogyan érhetik el a végfelhasználók a felhőszolgáltatásomat az interneten keresztül?

Ha egy szolgáltatást nyilvánosan szeretne elérhetővé tenni az interneten keresztül, a Flex Cloud-on belül kell nyilvános IP-címet (Elastic IP - EIP) rendelnie az erőforrásaihoz. Ezzel irányíthatja a felhasználókat a különböző szolgáltatásokhoz, mint például az Elastic Cloud Serverhez (ECS), az Elastic Load Balancerhez (ELB) vagy egy NAT átjáróhoz. Igény szerint lehetőség van saját domain név regisztrálására is (pl.: cegnev.hu).

 

  • Hogyan érhetem el a Flex Cloud-ot?

A Flex Cloud nyilvános felhőszolgáltatása interneten keresztül érhető el. A biztonságos kapcsolat érdekében virtuális magánhálózaton (VPN) keresztül titkosított összeköttetést létesíthet saját telephelye(i) és a Flex Cloud-ban található virtuális Magánfelhő (Virtual Private Cloud - VPC) között.

 

  • Milyen technikai biztonsági intézkedéseket kínál a Flex Cloud?

A Flex Cloud Magyarországon működő, tanúsított, magas biztonságú adatközpontban üzemel. Az alapvető biztonsági intézkedések közé tartozik a Virtuális Magánfelhő (VPC) beállítása a felhasználók elkülönítésére, biztonsági csoportok létrehozása, webalkalmazás-tűzfalak (WAF) elérhetősége, valamint Anti-DDoS védelem biztosítása a támadások elhárítására.

Emellett a tárolási szolgáltatásokban lévő adatok titkosítása is elérhető. Az Invitech további átfogó technikai és szervezeti intézkedésekkel védi a Flex Cloud-ot, melyekről részletesen az alábbi oldalon olvashat: Információbiztonság - minőségirányítás - üzemeltetés biztonság (invitech.hu)

 

  • Hogyan futtathatom az alkalmazásaimat a Flex Cloud-ban?

A Flex Cloud-ban bármilyen alkalmazás üzemeltethető, legyen az hagyományos vagy felhőre optimalizált. Az ideális megoldás, ha felhőalapú alkalmazásokat használ, de a hagyományos alkalmazások is gond nélkül futtathatók felhőszervereken.

Működésük a fizikai szerverekhez hasonló: válasszon ki egy megfelelő kapacitású szerverkörnyezetet, telepítse az alkalmazást, majd üzemeltesse azt a Virtuális Magánfelhőben (VPC), ahol privát és biztonságos környezetben működhet.

A felhőalapú alkalmazások előnyösebbek, de hagyományos szoftverek is könnyen kezelhetők. Kérjük, vegye figyelembe az alkalmazások licencelési követelményeit is a telepítés során.

 

  • Mit érdemes figyelembe venni a szoftverlicencek tekintetében?

Első lépésként lépjen kapcsolatba a szoftver vagy adatbázis szolgáltatójával a megszerzett használati jogok tisztázása érdekében. Számos szolgáltató lehetővé teszi a szoftverek különböző infrastruktúrákban való használatát, de a licencdíjak változhatnak, például, ha a szoftvert több virtuális kiszolgálón futtatja.

A kiszolgáló típusa szintén befolyásolhatja a licencdíjakat. Győződjön meg arról, hogy a licencelési modell lefedi az alkalmazás tervezett hatókörét, beleértve a skálázási lehetőségeket is. A nyílt forráskódú szoftverek általában zökkenőmentesen használhatók, de ezek esetében is érdemes ellenőrizni a licencfeltételeket.

 

  • Milyen biztonsági mentési lehetőségeket kínál a Flex Cloud?

A Flex Cloud különböző katasztrófa-helyreállítási (Disaster Recovery) és biztonsági mentési (Backup) funkciókat kínál. A Cloud Backup and Recovery (CBR) segítségével teljes biztonsági másolatot készíthet egy szerver által használt több Elastic Volume Service-ről (EVS). Emellett harmadik féltől származó biztonsági mentési szoftverek is használhatók a Flex Cloud-dal.

 

  • Milyen biztonsági mentési szoftver kompatibilis a Flex Cloud-dal?

A Flex Cloud-on minden olyan biztonsági mentési szoftvermegoldás futtatható, amely támogatja a felhőtárhely alkalmazását. A legtöbb szoftverszolgáltató tanúsítja vagy jóváhagyja termékeik felhőkörnyezetekben való használatát.

Kifejezetten ajánljuk a Veeam megoldásait, amelyek hatékonyan integrálhatók Flex Cloud-ba. Ha más szoftveres megoldást szeretne használni, kérjük, forduljon a megfelelő szolgáltatóhoz a kompatibilitás megerősítése érdekében.

 

  • Hogyan migrálhatok adatokat a Flex Cloud-ba?

Az OBS Browser egy kényelmes megoldás nagyobb mennyiségű adat másolására a Flex Cloud Objektumtároló Szolgáltatásába (Object Storage - OBS).

Különösen ajánlott Software as a Service (SaaS) és Platform as a Service (PaaS) szolgáltatások esetén, valamint serverless környezetekben történő használatra.

Az OBS Browser segítségével egyszerűen kezelheti az adatmigrálást, biztosítva a hatékony és zökkenőmentes átvitelt.

 

  • Használhatom a meglevő email megoldásomat?

Igen!

 

  • Hozzárendelhető több szerver egy IP-címhez?

További szolgáltatások (Load Balancer) igénybevételével valósítható meg.

 

  • Mik azok a címkék és mire használják őket?

A címkék segítségével jelöljük meg és azonosítjuk az egyes erőforrásokat a Flex Cloud-ban a TAG Management Service (TMS) használatával.

Minden szolgáltatáshoz legfeljebb 10 címke rendelhető, ami lehetővé teszi az erőforrások belső nyilvántartását. A címkék, például Pénzügy, HR vagy CRM megjelenítésével egyszerűen azonosíthatja és hozzárendelheti az erőforrásokat a belső költséghelyekhez.

 

  • Hogyan rendelhetek Flex Cloud szolgáltatásokat?

Ha már rendelkezik személyes értékesítési kapcsolattartóval, forduljon hozzá bizalommal a szolgáltatások megrendelésében. Amennyiben még nincs személyes kapcsolattartója, kérjük, látogasson el az alábbi oldalra, és töltse ki az űrlapot a kapcsolatfelvételhez.

 

  • Hol és hogyan módosíthatom a szerződéses adataimat?

Amennyiben adatait módosítani szeretné, kérjük keresse fel személyes kapcsolattartóját, vagy jelezze igényét Ügyfélszolgálatunk felé a vip@invitech.hu email címen.

 

  • Kihez fordulhatok, ha kérdésem van a Flex Cloud-dal kapcsolatban?

Általános kérdésekben kérjük, keresse fel személyes kapcsolattartóját, vagy forduljon bizalommal Ügyfélszolgálatunkhoz az alábbi elérhetőségek valamelyikén:

Telefon: 06 80 82 00 82, külföldről: +36 1 884 4242
Email: vip@invitech.hu

 

Technikai, műszaki segítségnyújtást pedig az alábbi telefonszámokon és email címen kérhet:

Telefon: 06 80 88 00 88, külföldről: +36 1 888 3585
Email: help@invitech.hu

 

 

Ajánlatot kérek!

Széchenyi logo